Budování zpětných odkazů

Budování zpětných odkazů je základní metodou SEO optimalizace webové stránky pro vyhledávače. Zpětné odkazy jsou silným nástrojem, který vyhledávače hodnotí a to podle počtu a kvality zpětných odkazů, které vedou na Vaše webové stránky.

Zpětné odkazy se získávají např. registrací do katalogů, publikováním PR článku a tvorbou podpůrných micro webů. Jedná se o základní formu, která je určena především pro nové webové stránky nebo pro weby s malým počtem zpětných odkazů.

Cena za tvorbu zpětných odkazů je individuální a často je součástí SEO balíčku komplexních služeb. Cena je závislá na časové náročnosti, který vyžaduje konkrétní projekt a jestli se jedná o malou webovou stránku nebo velký e-shop. Minimální cena za tvorbu zpětných odkazů je 4.000 Kč / měsíčně.

Linkbuilding je o zkušenostech, kontaktech a umění používaní profesionálních nástrojů jako například Ahrefs. Ahrefs je úžasný v tom, jak dokáže analyzovat odkazový profil a celkový přínos webové stránky. Jedná se o placený nástroj, ale pro SEO specialistu, který to používá pro desítky projektů.