Rubriky
Novinky

Vytvořte svůj vlastní e-shop na PrestaShopu

Prestashop je oblíbená platforma pro eshopy – je open source, lze tedy vytvořit shop zcela zdarma, pokud nepočítáte svůj čas. Prodej přes internet je v dnešní době opravdu rozsáhlý. Spoustu lidí nakupuje právě pouze přes internet, což je samozřejmě v pořádku. Jedná se o rychlejší verzi nakupování, i když čekáme na dané zboží třeba týden. To nic nemění na faktu, že je to pohodlnější a stále rychlejší cesta, jak dosáhnout požadovaného zboží.

Navíc hledat obchody, v nichž nalezneme to, co naleznout chceme, je v dnešní době hrozně zdlouhavé, protože se nachází obchody snad se vším, ale v konečném důsledku vlastně s ničím. Zakladatelé e-shopu moc dobře vědí, že je tato možnost nákupu na svém vzrůstu, a tak se tedy zaměřují na kvalitní tvorby svých obchodů online. Chtějí, aby byly vytvořeny přehledně, jasně a aby nákup byl díky jednoduchosti rychlý. S rychlostí totiž daný zákazník z obchodu nevycouvá – naopak se bude vracet.

Nejlepší e-shopy jsou pomocí PrestaShopu

Pakliže toužíte po originálním a nápaditém webu, zkuste to s PrestaShopem. Jeho ovládání je zcela jednoduché, ovšem nyní se setkáte většinou s tím, že s tímto programem pracují společnosti, u kterých si nechávají klienti dělat webový e-shop na zakázku. Ať už se rozhodnete nebo nerozhodnete zažádat o pomoc při tvorbě svého e-shopu, vždy budete mít možnost vytvořit si svůj vlastní vzhled stránky. Webových šablon je nespočet, a tak budete mít opravdu širokou škálu nabízených možností. Celý e-shop je přece postaven na designu, a tak je klíčový krok právě v samotné grafice. Pak už stačí zadat rubriky, naházet produkty a propagovat své zboží.

Pomocí PrestaShopu si však můžete také upravit i stávající weby. Jedná se o naprosto běžnou věc, kterou dělají především staré známé a hodně navštěvované e-shopy, u kterých je už nutná změna. I změna totiž přiláká řadu zákazníků.

Pokud vám třeba dělá problém právě ten základní krok, a sice tvorba šablony pro váš e-shop, zkuste zvolit defaultní šablonu, která se dá jednoduše zkopírovat a postupně předělat dle vaší libosti. Je dobré také vědět, že šablony v PrestaShopu jsou zakončeny koncovkou tpl.